Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик
VR

ЦПУ делови за вртење

ЦПУ делот за вртење е производствен процес кој вклучува држење на шипки од материјал во чак и нивно ротирање додека се внесува алатка до парчето за да се отстрани материјалот додека не се постигне саканиот облик. Бидејќи саканата форма се постигнува преку отстранување на материјалот, таа е позната и како обработка со одземање.


Овој нов производ ЦПУ делови за вртење се произведуваат врз основа на клиенти' потребите и трендовите во индустријата. За да го направиме извонреден во својот изглед, го прифаќаме иновативниот концепт заснован на најновиот тренд за дизајнирање на неговата надворешна структура. Исто така, неговата внатрешна структура е нагласена за да се гарантираат неговите перформанси. Ги има севкупните предности на деловите за вртење со ЦПУ.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање