Maijin е специјализиран за сите различни CNC делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик
VR

ЦПУ делови за вртење

ЦПУ делот за вртење е производствен процес кој вклучува држење на шипки од материјал во чак и нивно ротирање додека се внесува алатка до парчето за да се отстрани материјалот додека не се постигне саканиот облик. Бидејќи саканата форма се постигнува преку отстранување на материјалот, таа е позната и како обработка со одземање.


Овој нов производ ЦПУ делови за вртење се произведуваат врз основа на клиенти' потребите и трендовите во индустријата. За да го направиме извонреден во својот изглед, го прифаќаме иновативниот концепт заснован на најновиот тренд за дизајнирање на неговата надворешна структура. Исто така, неговата внатрешна структура е нагласена за да се гарантираат неговите перформанси. Ги има севкупните предности на деловите за вртење со ЦПУ.

Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
Тековен јазик:Македонски