MaiJin Метал | Врвни производители на прецизни делови за вртење cnc

MaiJin Метал | Врвни производители на прецизни делови за вртење cnc

Cnc прецизните делови за вртење ги имаат овие предности: и лесна примена и генерализација.

MaiJin Metal Professional ROD END Производителите на десната рака, изградивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.


НАСЛОВ: КРАЈ НА ПРАЧКА ДЕСНА РАКА
DWG бр. MJL-031-0199
ГОЛЕМИНА: HEX0,312 L 1,141 ИНЧ
МАТЕРИЈАЛ: AL2024
ЗАВРШИ: ЧИСТИ ЕНОДИЗИРАНО
ТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМА
АПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЕЛЕКТРИЧНА

视频 2021-11-12 15:52:31.
Станува збор за квалитетни тестиси под помош на нашите квалификувани професионалци.

Детали за производите
 • Feedback
 • Поставен пред неколку години, MaiJin Metal е професионален производител и снабдувач со силни способности во производството, дизајнот и R&D. Cnc прецизни делови за вртење Денес, MaiJin Metal е рангирана на врвот како професионален и искусен снабдувач во индустријата. Можеме сами да дизајнираме, развиваме, произведуваме и продаваме различни серии на производи, комбинирајќи ги напорите и мудроста на целиот наш персонал. Исто така, ние сме одговорни да нудиме широк опсег на услуги за клиентите, вклучувајќи техничка поддршка и брзи услуги за прашања и одговори. Може да откриете повеќе за нашиот нов производ прецизни делови за вртење cnc и за нашата компанија со директно контактирање со нас. ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. може да ги задоволи потребите на клиентите со најголема брзина и највисок квалитет на производите за прецизни делови за вртење cnc.

  ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. обезбедува гаранција за квалитет, така што добро се продава низ целиот свет.

  Најчесто поставувани прашања

  1.Можете ли да ми помогнете да го инженерирам мојот дел?
  Да ние можеме. Можеме да понудиме некои насоки со Дизајн за производност (DFM). Со DFM, можеме да предложиме начини како да го оптимизирате дизајнот за да ги намалите трошоците додека ја задржуваме функционалноста.
  2. Што точно значи „CNC“?
  CNC е кратенка за „компјутерски нумерички контролиран“ и се однесува на автоматизиран производствен процес во кој однапред програмиран софтвер го контролира движењето на машината. CNC обезбедува конзистентна точност што овозможува производство на прецизни делови.
  3.Дали нудите известување од Првата артична инспекција (FAI) и Процес на одобрување на дел од производството (PPAPS)?
  Да, ние нудиме извештаи за FAI и PPAP за делови што ги правиме. Ве молиме известете ни за вашите специфични потреби за известување за ОК со вашиот RFQ и ние ќе го вклучиме во вашата понуда. Може да се применат дополнителни трошоци.

  Предности

  1. Имаме изградено добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.
  2.OEM/ODM услуги
  3. Работи од 2006 година
  4.ISO 9001:2015-потврдено

  За MaiJin Metal

  Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Работи од 2006 година ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. е основана во 2006 година. Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Широк спектар на производи за избор Нашиот асортиман на основни производи вклучува: делови за обработка со ЦПУ, делови за глодање со ЦПУ, делови за вртење со ЦПУ, свртени делови, нестандардни сврзувачки елементи, обетка со навој, шраф за штекер, шраф за дигалка, спојници, прецизни завртки, делови за машини и влошки за пластика, шахти, игла , завртки, навртки, разделници итн. Главно применета индустрија: 1. воздушна 2. бродска индустрија 3. автомобилска 4. електрична 5. телекомуникациска 6. нафта& Гас 7. Медицински и стоматолошки 8. Хидраулика


  Основни информации
  • Основана година
   --
  • Тип на бизнис
   --
  • Земја / регион
   --
  • Главна индустрија
   --
  • Главни производи
   --
  • Претпријатие правно лице
   --
  • Вкупно вработени
   --
  • Годишна излезна вредност
   --
  • Извозен пазар
   --
  • Соработени клиенти
   --
  Испратете го вашето барање
  Chat with Us

  Испратете го вашето барање

  Изберете друг јазик
  English
  简体中文
  dansk
  العربية
  italiano
  日本語
  한국어
  Nederlands
  русский
  Español
  Português
  français
  Deutsch
  Tiếng Việt
  ภาษาไทย
  svenska
  Српски
  हिन्दी
  Română
  Bosanski
  اردو
  עִברִית
  Polski
  বাংলা
  bahasa Indonesia
  Pilipino
  Македонски
  Gaeilgenah
  български
  Türkçe
  Magyar
  čeština
  Українська
  Тековен јазик:Македонски