Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик
Прилагодени силиконски бронзени завртки Производител | MaiJin Метал

Прилагодени силиконски бронзени завртки Производител | MaiJin Метал

MaiJin Metal е произведен од професионален тим за истражување и развој со големи напори да ги обезбеди најдобрите производи.

Најдобра фабричка цена за плочка за водич - MaiJin Metal, ISO 9001:2015-сертифицирана


НАСЛОВ: ВОДИЧКА ТАБЛА
DWG бр. MJO-139-0013
ГОЛЕМИНА: Dia0,433 T0,217 ИНЧ
МАТЕРИЈАЛ: CC333G
ЗАВРШИ: НИКОЈ
ТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМА
АПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЕЛЕКТРОНИКА

视频 2021-11-12 15:33:50.
Со инсталирањето на , ја зголемија својата продажба.

Детали за производите
 • Feedback
 • Со силна сила за истражување и развој и производствени способности, MaiJin Metal сега стана професионален производител и сигурен снабдувач во индустријата. Сите наши производи, вклучувајќи силиконски бронзени завртки, се произведени врз основа на строгиот систем за управување со квалитетот и меѓународните стандарди. силиконски бронзени завртки Доколку сте заинтересирани за нашиот нов производ силиконски бронзени завртки и други, добредојдени ве контактирајте со нас.

  Во изборот на суровини, MaiJin Метал се посветува 100% внимание. Нашиот тим за квалитет го прифаќа највисокиот стандард за избор на суровини и на тој начин обезбедува висок квалитет на производот.

  Најчесто поставувани прашања

  1. Кои информации ви се потребни за да го цитирате мојот дел?
  За да обезбедиме значајна понуда, потребни ни се само следниве информации: Целосно димензионирано печатење, цртеж, скица во PDF или CAD формат Сите потребни суровини Сите неопходни секундарни операции, вклучително и спецификации за термичка обработка, обложување или завршна обработка. сертификати Очекувана количина или количини Секоја друга корисна информација, како што се целните цени
  2. Која е разликата помеѓу струг, машина за завртки, центар за штипкање и CNC струг?
  Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.
  3.Дали сте ISO сертифициран?
  Да! Ние сме сертифицирани ISO9001:2015.

  Предности

  1. Ставете го квалитетот на почетокот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот.
  2. Имаме изградено добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.
  3. Работи од 2006 година
  4.Над 13 години на изработка на делови

  За MaiJin Metal

  Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Работи од 2006 година ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. е основана во 2006 година. Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Широк спектар на производи за избор Нашиот асортиман на основни производи вклучува: делови за обработка со ЦПУ, делови за глодање со ЦПУ, делови за вртење со ЦПУ, свртени делови, нестандардни сврзувачки елементи, обетка со навој, шраф за штекер, шраф за дигалка, спојници, прецизни завртки, делови за машини и влошки за пластика, шахти, игла , завртки, навртки, разделници итн. Главно применета индустрија: 1. воздушна 2. бродска индустрија 3. автомобилска 4. електрична 5. телекомуникациска 6. нафта& Гас 7. Медицински и стоматолошки 8. Хидраулика


  Основни информации
  • Основана година
   --
  • Тип на бизнис
   --
  • Земја / регион
   --
  • Главна индустрија
   --
  • Главни производи
   --
  • Претпријатие правно лице
   --
  • Вкупно вработени
   --
  • Годишна излезна вредност
   --
  • Извозен пазар
   --
  • Соработени клиенти
   --
  Испратете го вашето барање

  Испратете го вашето барање

  Изберете друг јазик
  English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
  Тековен јазик:Македонски