Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик
Прилагодени прецизни делови за вртење Производител | Метал MaiJin

Прилагодени прецизни делови за вртење Производител | Метал MaiJin

Напредните машини за производство на прецизни делови за вртење се опремени во MaiJin Metal за да се обезбеди масовно производство.

MaiJin Metal Најдобар Спојувач на АКТУАТОР НА ЛАЈНЕР, 24-часовен одговор

НАСЛОВ: СПОЈУВАЧ НА АКТУАТОР НА ЛОШЈА
DWG бр MJO-088-0222
ГОЛЕМИНА: Dia0,375 L0,864
МАТЕРИЈАЛ: AL6061
ФИНИШ: БЛОКИРАЈ ЕНОДИЗИРАН
ТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМА
АПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА

视频 2021-07-24 10:19:21.
Го осигурува секој чекор од производството  под строго гарантирање на квалитетот.

Детали за производите
 • Feedback
 • Секогаш стремејќи се кон извонредност, MaiJin Metal се разви да биде претпријатие водено од пазарот и ориентирано кон клиентите. Се фокусираме на зајакнување на способностите за научно истражување и завршување на услужните бизниси. Поставивме оддел за услуги на клиентите за подобро да им обезбедиме на клиентите брзи услуги, вклучително и известување за следење на нарачките. прецизни делови за вртење Ветуваме дека на секој клиент му обезбедуваме производи со висок квалитет, вклучувајќи прецизни делови за вртење и сеопфатни услуги. Ако сакате да дознаете повеќе детали, со задоволство ви кажуваме. Производите на ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. се извезуваат во многу прекуокеански земји во светот преку меѓународни маркетинг канали.

  Понудениот производ е ценет поради огромните придобивки како што се компатибилноста и употребливоста.

  Најчесто поставувани прашања

  1.Дали сте ISO сертифициран?
  Да! Ние сме сертифицирани ISO9001:2015.
  2.Дали нудите известување од Првата артична инспекција (FAI) и Процес на одобрување на дел од производството (PPAPS)?
  Да, ние нудиме извештаи за FAI и PPAP за делови што ги правиме. Ве молиме известете ни за вашите специфични потреби за известување за ОК со вашиот RFQ и ние ќе го вклучиме во вашата понуда. Може да се применат дополнителни трошоци.
  3. Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?
  Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.

  Предности

  1. Силен инженерски и технички тим е посветен на подобрување на технологијата и истражувањето и развојот, кој е награден со број на патенти. Р&D помага во реализацијата на тешките производи и оптимизацијата на уредите за стегање за да се подобри ефикасноста на производството на масовните производи, значително намалувајќи ги трошоците за производство и овозможувајќи им на клиентите да добијат поповолни цени на производите.
  2.ISO 9001:2015-потврдено
  Време на одговор од 3,24 часа
  4. Работи од 2006 година

  За MaiJin Metal

  Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Работи од 2006 година ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. е основана во 2006 година. Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Широк спектар на производи за избор Нашиот асортиман на основни производи вклучува: делови за обработка со ЦПУ, делови за глодање со ЦПУ, делови за вртење со ЦПУ, свртени делови, нестандардни сврзувачки елементи, обетка со навој, шраф за штекер, шраф за дигалка, спојници, прецизни завртки, делови за машини и влошки за пластика, шахти, игла , завртки, навртки, разделници итн. Главно применета индустрија: 1. воздушна 2. бродска индустрија 3. автомобилска 4. електрична 5. телекомуникациска 6. нафта& Гас 7. Медицински и стоматолошки 8. Хидраулика


  Основни информации
  • Основана година
   --
  • Тип на бизнис
   --
  • Земја / регион
   --
  • Главна индустрија
   --
  • Главни производи
   --
  • Претпријатие правно лице
   --
  • Вкупно вработени
   --
  • Годишна излезна вредност
   --
  • Извозен пазар
   --
  • Соработени клиенти
   --
  Испратете го вашето барање

  Испратете го вашето барање

  Изберете друг јазик
  English
  简体中文
  dansk
  العربية
  italiano
  日本語
  한국어
  Nederlands
  русский
  Español
  Português
  français
  Deutsch
  Tiếng Việt
  ภาษาไทย
  svenska
  Српски
  हिन्दी
  Română
  Bosanski
  اردو
  עִברִית
  Polski
  বাংলা
  bahasa Indonesia
  Pilipino
  Македонски
  Gaeilgenah
  Тековен јазик:Македонски