Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

HV

Вие сте на вистинското место за HV.Досега веќе знаете дека, што и да барате, сигурно ќе го најдете на MaiJin Metal.гарантираме дека е тука MaiJin Metal.
Напредната технологија е применета во целото производство на MaiJin Metal..
Наша цел е да обезбедиме највисок квалитет HV.за нашите долгорочни клиенти и ние активно ќе соработуваме со нашите клиенти за да понудиме ефективни решенија и придобивки од трошоците.
  • ПРОЦЕС НА ИСПИТУВАЊЕ НА ЦВРСТИНА- MAIJIN METAL
    ПРОЦЕС НА ИСПИТУВАЊЕ НА ЦВРСТИНА- MAIJIN METAL
    Цврстината е способност на материјалот да се спротивстави на притиснувањето на неговата површина од нешто потешко. Според методот на тестирање и различниот опсег на адаптација, единиците за цврстина можат да се поделат на цврстина на Бринел, тврдост на Викерс, цврстина Роквел, цврстина на микро викер и многу други видови, различните единици имаат различни методи на тестирање, погодни за различни карактеристики на материјали или прилики .
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски