Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

HRA

Вие сте на вистинското место за HRA.Досега веќе знаете дека, што и да барате, сигурно ќе го најдете на MaiJin Metal.гарантираме дека е тука MaiJin Metal.
За да се обезбеди квалитетот на овој производ, MaiJin Metal ја гарантира секоја фраза во добра состојба..
Наша цел е да обезбедиме највисок квалитет HRA.за нашите долгорочни клиенти и ние активно ќе соработуваме со нашите клиенти за да понудиме ефективни решенија и придобивки од трошоците.
  • ПРОЦЕС НА ИСПИТУВАЊЕ НА ЦВРСТИНА- MAIJIN METAL
    ПРОЦЕС НА ИСПИТУВАЊЕ НА ЦВРСТИНА- MAIJIN METAL
    Цврстината е способност на материјалот да се спротивстави на притиснувањето на неговата површина од нешто потешко. Според методот на тестирање и различниот опсег на адаптација, единиците за цврстина можат да се поделат на цврстина на Бринел, тврдост на Викерс, цврстина Роквел, цврстина на микро викер и многу други видови, различните единици имаат различни методи на тестирање, погодни за различни карактеристики на материјали или прилики .
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски