Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

ЗАВРТУВАЊЕ

Вие сте на вистинското место за ЗАВРТУВАЊЕ.Досега веќе знаете дека, што и да барате, сигурно ќе го најдете на MaiJin Metal.гарантираме дека е тука MaiJin Metal.
Производството на MaiJin Metal бара прецизни алатки за обработка. Електричните шрафцигери, пенкалото за тестирање и другите комплетни склопови на системот нудат зголемена брзина, флексибилност и прецизност за време на изработката на производот..
Наша цел е да обезбедиме највисок квалитет ЗАВРТУВАЊЕ.за нашите долгорочни клиенти и ние активно ќе соработуваме со нашите клиенти за да понудиме ефективни решенија и придобивки од трошоците.
  • ПРОЦЕС НА ЛАДНО ФОРМИРАЊЕ-МАЈИН МЕТАЛ
    ПРОЦЕС НА ЛАДНО ФОРМИРАЊЕ-МАЈИН МЕТАЛ
    Процесот на ладно насочување е една од новите технологии за сечење метал без притисок на сечење. Тоа е еден вид пластична деформација произведена од металот под дејство на надворешна сила, и со помош на калапот, така што металниот волумен за прераспределба и пренос, така што ќе се формираат потребните делови или празно метод на обработка. Процесот на ладно насочување е најсоодветен за производство на завртки, завртки, навртки, нитни, иглички и други стандардни сврзувачки елементиMaiJin Metal Професионален ПРОЦЕС НА ЛАДНО ФОРМИРАЊЕ-производители на MAIJIN METAL, Над 16 години изработка на делови
  • Swing-Arm Прецизен процес на тркалање на конец- MAIJIN METAL
    Swing-Arm Прецизен процес на тркалање на конец- MAIJIN METAL
    Валањето со конци е процес на ковање на метал што формира нишки во огледалната слика на матрицата со валјак. Процесот е различен од сечење, мелење и бркање метал бидејќи не отстранува метал од работното парче. Наместо тоа, тркалањето со навој користи стврднати челични матрици за да ги помести и обликува еластичните метали.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски