Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик
VR
 • Детали за производот

Вовед во производот

Лежиште
Неговата улога треба да биде поддршка, односно буквално толкување што се користи за носење на вратилото, но ова е само дел од неговата улога, поддршката на нејзината суштина е способна да издржи радијално оптоварување. Можете исто така да разберете дека се користи за фиксирање на оската. Вклучен е автоматскиот избор на лежиште. Тој е фиксирана оска така што може да постигне само ротација и да го контролира своето аксијално и радијално движење. Моторот воопшто нема да работи без лежиштата. Бидејќи вратилото може да се движи во која било насока, а работата на моторот бара вратилото да може само да се ротира. Теоретски невозможен ефект на пренос, не само тоа, лежиштето може да влијае и на преносот, со цел да се намали влијанието врз лежиштата на вретеното со голема брзина мора да спроведе добро подмачкување, некои имаат самото лежиште за подмачкување, наречено пред подмачкано лежиште, а повеќето од лежиштата мора да бидат масло за подмачкување, одговорно е за работа со голема брзина, не само поради триењето ја зголемува потрошувачката на енергија, што е уште пострашно е што лесно може да се оштетат лежиштата. Преобразувањето на триењето на лизгање во триење на тркалање е делумно, бидејќи постојат работи што се нарекуваат лизгачки лежишта.информација за продуктот

 Best CUSTOM BEARING Company - MaiJin Metal   

Предности на компанијата


OEM/ODM услуги


24-часовно време на одговор

Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.

Сертификати и патенти

Certificate
Certificate
Certificate
Certificate
Certificate


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Recommended

Send your inquiry

CONTACT US

Take advantage of our unrivaled knowledge and experience, we offer you the best customization service.

LEAVE A MESSAGE

The first thing we do is meeting with our clients and talk through their goals on a future project.
During this meeting, feel free to communicate your ideas and ask lots of questions.

RECOMMENDED

They are all manufactured according to the strictest international standards. Our products have received favor from both domestic and foreign markets.
They are now widely exporting to 200 countries.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски