Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

мелница вртење cnc

MaiJin Metal формираше тим кој главно се занимава со развој на производи. Благодарение на нивните напори, ние успешно развивме cnc за вртење на мелницата и планиравме да го продадеме на прекуокеанските пазари.
Со комплетно пресвртување на производствените линии во мелницата и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашата мелница, јавете ни се директно.
Како компанија управувана, MaiJin Metal редовно развива производи самостојно, од кои едната е cnc за вртење на мелницата. Тоа е најновиот производ и обврзан да донесе придобивки за клиентите.
 • Прилагодено мелница претвори cnc добавувачи Производител | MaiJin Метал
  Прилагодено мелница претвори cnc добавувачи Производител | MaiJin Метал
  Во споредба со конвенционалната мелница turn cnc има многу предности како што се .
 • Прилагодено мелница претвори cnc фабрика Производител | Метал MaiJin
  Прилагодено мелница претвори cnc фабрика Производител | Метал MaiJin
  Овој производ е во состојба да ги задоволи потребите на своите клиенти во најголема мера и сега е широко користен на пазарот.
 • Професионални производители на клинч
  Професионални производители на клинч
  Прицврстување на навртката/ дел за вртење/ свртена дополнителна опрема/ компоненти за вртење/ услуги за вртењеприлагодена навртка за прицврстување/ ОЕМ навртка за прицврстувањеМатеријал-јаглероден челик 12L14Третман: ЦинкГолемина: 0,65" Dia x 0,4"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Best Clinching FactoryPrice-MaiJin MetalПроизводот беше во фокусот на теренот, станувајќи поконкурентен.Главни производи Професионални производители на клинчНашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 24-часовно време на одговор сертифицирано со ISO 9001:2015Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.Која е разликата помеѓу струг, машина за шрафови, центар за стегање и CNC струг?Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.Дали сте ISO сертифициран?Да! Ние сме сертифицирани ISO9001:2015.
 • Професионални производители на монтирање со конец
  Професионални производители на монтирање со конец
  MaiJin Metal Professional FITTING THREAD Производители, 24-часовно време на одговорНАСЛОВ: МОНТУВАЊЕ НА НИЦАDWG бр. MJO-011-0086ГОЛЕМИНА: Dia0,769 L0,984МАТЕРИЈАЛ: МЕСИНЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЏОНСОН КОНТРОЛС视频 2021-07-24 10:00:44.
 • Најдобра компанија за CUSTOM SPACER COVER - MaiJin Metal
  Најдобра компанија за CUSTOM SPACER COVER - MaiJin Metal
  CUSTOM SPACER COVER  во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува . Спецификациите на CUSTOM SPACER COVER може да се приспособат според вашите потреби.ВИДЕО 2022-06-20 10:15:04.
 • MaiJin Метал | алуминиумски свртени делови
  MaiJin Метал | алуминиумски свртени делови
  Благодарение на добрите сеопфатни својства, алуминиумските превртени делови најдоа широка примена во напредните земји.
 • хексадецимален орев по цени на големо | Метал MaiJin
  хексадецимален орев по цени на големо | Метал MaiJin
  Ние сме еден од професионалните производители за хексаген орев кој интегрира истражување и развој, производство, продажба и сервис.
 • Квалитетна филистерска завртка за машина за глава на Филипс Производител | MaiJin Метал
  Квалитетна филистерска завртка за машина за глава на Филипс Производител | MaiJin Метал
  Завртката за глава за полнење Филипс во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн. и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Спецификациите на филистерската завртка на машината за глава може да се прилагодат според вашите потреби.Неговиот квалитет е строго контролиран од нашиот професионален тим за КК.Видео 2022-03-26 10:20:40.
 • MaiJin Метал | Компанија за прецизни делови за вртење cnc на големо
  MaiJin Метал | Компанија за прецизни делови за вртење cnc на големо
  ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. ги има најдобрите дизајнери кои активно развиваат нови производи засновани на духот на иновативноста.
 • Трговија на големо со завртка за КАПАЧЕ ЗА РАМО со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо со завртка за КАПАЧЕ ЗА РАМО со добра цена - MaiJin Metal
  НАСЛОВ: ЗАВРТУВАЧ ЗА КАПАЧЕ НА РАМОDWG бр. MJO-020-0636ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,276 L0,865 инчиМАТЕРИЈАЛ: C45ФИНИШ: БЕЗ ЕЛЕКТРОЛЕН НИКЕЛТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЕЛЕКТРОНИКА视频 2021-12-13 9:56:49.Со своите високо препознатливи карактеристики, на производот му веруваат длабоко нашите клиенти.
 • прилагодена прачка со навој | Метал MaiJin
  прилагодена прачка со навој | Метал MaiJin
  Процесот на производство на MaiJin Metal е високо механизиран следејќи ги меѓународните стандарди.
 • MaiJin Метал | Најнова компанија за завртки направени по нарачка
  MaiJin Метал | Најнова компанија за завртки направени по нарачка
  Водечките технологии, квалитетни производи и професионални услуги на MaiJin Metal секогаш се ориентирани кон потребите на клиентите.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски