Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

хексагонална навртка

MaiJin Metal работи со цел да стане професионално и добро познато претпријатие. Имаме силен тим за истражување и развој кој го поддржува нашиот континуиран развој на нови производи, како што е хексагоналниот орев. Посветуваме големо внимание на услугите на клиентите, па затоа поставивме сервисен центар. Секој персонал кој работи во центарот е многу одговорен на барањата на клиентите и може да го следи статусот на нарачката во секое време. Нашиот вечен принцип е да им обезбедиме на клиентите исплатливи и висококвалитетни производи и да создаваме вредности за клиентите. Ние би сакале да соработуваме со клиенти низ целиот свет. Контактирајте не за да добиете повеќе детали.
Со комплетни хексагонални производни линии на ореви и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашата хексагонална навртка, јавете ни се директно.
MaiJin Metal е претпријатие кое посветува големо внимание на подобрувањето на производните технологии и силата на истражување и развој. Опремени сме со напредни машини и формиравме неколку одделенија за да ги задоволиме различните потреби на голем број клиенти. На пример, ние имаме сопствен сервис кој може да им обезбеди на клиентите високо ефикасна услуга по продажбата. Членовите на сервисот се секогаш на подготвеност да им служат на клиентите од различни земји и региони и подготвени да одговорат на сите прашања. Ако барате деловни можности или имате интерес за нашата хексагонална навртка, контактирајте не.
 • силиконски бронзени завртки | MaiJin Метал
  силиконски бронзени завртки | MaiJin Метал
  ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. има високо квалификувани технички инженери и добро обучен продажен персонал.
 • Сопственик на добавувач на супериорни машински делови | MaiJin Метал
  Сопственик на добавувач на супериорни машински делови | MaiJin Метал
  Поради овие карактеристики, тој интензивно се користи во различни апликации.
 • Професионални производители на DHODER ROD
  Професионални производители на DHODER ROD
  MaiJin Metal Professional DHODER ROD Производители, Над 13 години изработка на деловиНАСЛОВ: ПРАЧКА НА ДРЖАЧИDWG бр. MJL-031-0186ГОЛЕМИНА: L1,220 W0,786 T0,392 инчиМАТЕРИЈАЛ: AL6061-T6ФИНИШ: ЦРНО ЕНОДИЗИРАНОТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ПРИКРЖУВАЧИ视频 2021-06-11 11:31:20.Во склад со патеката на развојот на пазарот, производот е широко прифатен од клиентите.
 • Производители на професионални делови за вртење со Cnc 9
  Производители на професионални делови за вртење со Cnc 9
  Cnc делови за вртење/ cnc-обработен дел/ cnc-машински додатоци/ cnc-машински компоненти/ cnc-машински услугинестандардни делови за вртење / прилагодени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-тефлонскиТретман: ПрироденГолемина: 0,82" Dia x 0,24"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Професионални Cnc Вртежни делови 9 производителиСо напредната опрема, MaiJin Metal се произведува на високо ефикасен начин.Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Работи од 2006 година ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. е основана во 2006 година. Направивме добра репутација Над 13 години изработка на делови Создадовме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Работи од 2006 година Кои информации ви се потребни за да го цитирате мојот дел?За да обезбедиме значајна понуда, потребни ни се само следниве информации: Целосно димензионирано печатење, цртеж, скица во PDF или CAD формат Сите потребни суровини Сите неопходни секундарни операции, вклучително и спецификации за термичка обработка, обложување или завршна обработка Секој применлив клиент спецификации, како што се инспекција на првиот член, барања за PPAP и потребни сертификати за надворешни процеси Очекувана количина или количини Секоја друга корисна информација, како што се целните цениДали сте ISO сертифициран? Да! Ние сме сертифицирани ISO9001:2015.Што можам да очекувам кога работам со MaiJin Metal услугата?Можете да го очекувате она што го очекуваат сите наши клиенти: квалитетни делови, навремена испорака и исклучителна услуга за клиентите. Го сакаме она што го работиме и мислиме дека тоа покажува!
 • Прилагодени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина
  Прилагодени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина
  Материјал-алуминиумТретман: анодизиранГолемина: 3,8" L x 3,4" Ш x 0,5" ВMaiJin метал приспособени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина, сертифицирани со ISO 9001:2015
 • Трговија на големо со CUSTOM HEX HEX BOLT со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо со CUSTOM HEX HEX BOLT со добра цена - MaiJin Metal
  Хексадецимален болт- Тип на прицврстувач кој се состои од глава и завртка (цилиндар со надворешни навои), што се користи заедно со навртка за прицврстување на два дела со проодни отвори.Овој тип на поврзување се нарекува поврзување со завртки. Ако навртката е одвртена од завртката, двата дела може да се одвојат, така што врската со завртки е отстранлива врска视频 28-03-2022 9:43:07.
 • Приспособени производители на КЛУЧ, ЗАКЛУВАЊА од Кина
  Приспособени производители на КЛУЧ, ЗАКЛУВАЊА од Кина
  НАСЛОВ: КЛУЧ, ЗАКЛУЧУВАЊЕDWG бр. MJL-031-0262ГОЛЕМИНА: Дијаметар 0,707 Т0,195 инчиМАТЕРИЈАЛ: SUS303ФИНИШ: ПАСИВАЦИЈАТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЕЛЕКТРИЧНА视频 2021-12-11 16:42:40. е професионално дизајниран. Истиот го спроведуваат нашите дизајнери кои се стремат да постигнат економичен и ефикасен ефект на третман на вода.
 • Добавувач на прилагодени делови за обработка за големопродажба Производител | MaiJin Метал
  Добавувач на прилагодени делови за обработка за големопродажба Производител | MaiJin Метал
  Помина низ строг тест врз основа на одредени параметри за квалитет.
 • Трговија на големо ПРЕКУ ЅИДЕН КОНЕКТОР со поволна цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо ПРЕКУ ЅИДЕН КОНЕКТОР со поволна цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо НИЗ ЅИДЕН КОНЕКТОР со добра цена - MaiJin Metal,OEM/ODM услугиНАСЛОВ: ПРЕКУ ЅИДЕН КОНЕКТОРDWG бр. MJL-031-0022ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,468 L0,470 инчиМАТЕРИЈАЛ: SUS303ФИНИШ: ЕЛЕКТРОХЕМИСКО ПОЛИРАЊЕТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ПРИКРЖУВАЧИ视频 2021-07-13 9:26:45.
 • прачка со навој по големопродажни цени | MaiJin Метал
  прачка со навој по големопродажни цени | MaiJin Метал
  Производството на овој производ ги усвојува најквалитетните материјали и напредните алатки за одредување на принципите на индустријата.
 • Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin Metal
  Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin Metal
  Cnc делови за вртење / CNC машински дел / Cnc машински додатоци / CNC компоненти за обработка / услуги за обработка на CNCнестандардни делови за вртење / сопствени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-месинг / C3604Третман: ПрироденГолемина: 0,4" Hex x 1,3" LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin MetalНашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Опера Над 13 години изработка на делови, на прво место, сертифициран со ISO 9001:2015. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот. Кои индустрии ги опслужувате?Ние сме вклучени во речиси секоја индустрија што може да се замисли. Ние опслужуваме 5G, AI, воздушната, енергијата, медицинската, стоматолошката и многу други.Можеш ли да ми помогнеш да го изградам мојот дел? Да ние можеме. Можеме да понудиме некои насоки со Дизајн за производност (DFM). Со DFM, можеме да предложиме начини како да го оптимизирате дизајнот за да ги намалите трошоците додека ја задржуваме функционалноста.Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.
 • Трговија на големо со шрафови со рамен глава со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо со шрафови со рамен глава со добра цена - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Трговија на големо со завртка со рамна глава со дупчиња со добра цена - MaiJin Metal, силен инженерски и технички тим се посветени на      на технологијата и истражувањето и развојот што се не што има. Р&D помага при реализација на тешки производи и оптимизација на прицврстувачките уреди за  да се подобри ефикасноста на производството на масовните производи, значително намалувајќи ги производните трошоци и овозможувајќи им на купувачите да добијат повеќе скапи производи.НАСЛОВ: ЗАВРТУВАЧ ЗА МАШИНА РАМНА ГЛАВА со дупчињаDWG бр. MJL-036-0035ГОЛЕМИНА: Dia0,289 L0,398 INCHМАТЕРИЈАЛ: C27000ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ГЕХЦ视频 2021-08-24 10:00:45.SHEN ZHEN MAIJIN METAL прави напори да даде пример како доверливо претпријатие.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски