Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

прилагоден производител на завртки

MaiJin Metal формираше тим кој главно се занимава со развој на производи. Благодарение на нивните напори, ние успешно го развивме производителот на завртки и планиравме да го продадеме на прекуокеанските пазари.
Со комплетни производствени линии на производителот на завртки и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашиот прилагоден производител на завртки, јавете ни се директно.
Имаме искусен тим составен од неколку индустриски експерти. Тие имаат долгогодишно искуство во производство и дизајнирање на производител на завртки по нарачка. Во изминатите месеци тие се фокусираа на подобрување на практичната употреба на производот и конечно го направија. Гордо кажано, нашиот производ ужива широк опсег на примена и може да биде многу корисен кога се применува во полето(ите) на производителот на прилагодени завртки.
 • Прилагодена фабрика за производител на завртки Производител | MaiJin Метал
  Прилагодена фабрика за производител на завртки Производител | MaiJin Метал
  Стандардно производство: производството на MaiJin Metal се заснова на напредната технологија развиена од самите нас самостојно и на целосниот систем за управување и стандарди.
 • Професионални производители на клинч
  Професионални производители на клинч
  Прицврстување на навртката/ дел за вртење/ свртена дополнителна опрема/ компоненти за вртење/ услуги за вртењеприлагодена навртка за прицврстување/ ОЕМ навртка за прицврстувањеМатеријал-јаглероден челик 12L14Третман: ЦинкГолемина: 0,65" Dia x 0,4"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Best Clinching FactoryPrice-MaiJin MetalПроизводот беше во фокусот на теренот, станувајќи поконкурентен.Главни производи Професионални производители на клинчНашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 24-часовно време на одговор сертифицирано со ISO 9001:2015Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.Која е разликата помеѓу струг, машина за шрафови, центар за стегање и CNC струг?Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.Дали сте ISO сертифициран?Да! Ние сме сертифицирани ISO9001:2015.
 • Вовед во BREAK-AWAY BOLT MaiJin Metal
  Вовед во BREAK-AWAY BOLT MaiJin Metal
  ПРЕКЛУЧЕН БОЛТ MaiJin Метал, Ставете го квалитетот на почетокот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот.НАСЛОВ: БОЛТ ЗА ОКЛУЧУВАЊЕDWG бр MJO-088-0220ГОЛЕМИНА: Dia0,625 L3,638МАТЕРИЈАЛ: СИЛИКУН БРОНЗАЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА视频 2021-07-13 9:55:58.
 • Приспособени #6-32 производители на СОБРАЊЕ НА ПРСТЕНИ Д-КАПТИВНИ Од Кина
  Приспособени #6-32 производители на СОБРАЊЕ НА ПРСТЕНИ Д-КАПТИВНИ Од Кина
  MaiJin Metal Прилагодено #6-32 Производители на СОБРАНИЕ НА ПРСТЕН ЗА КАПТИВ Д Од Кина, силен инженерски и технички тим е посветен на подобрување на технологијата и истражување и развој, кој е доделен на голем број патенти. Р&D помага во реализацијата на тешките производи и оптимизацијата на уредите за стегање за да се подобри ефикасноста на производството на масовните производи, значително намалувајќи ги трошоците за производство и овозможувајќи им на клиентите да добијат поповолни цени на производите.НАСЛОВ:  #6-32 СОБРАНИЕ НА ПРСТЕН ЗА ЗАРОБЕНИDWG бр MJO-088-0173ГОЛЕМИНА: Дијаметар 0,3 L4,0 инчиМАТЕРИЈАЛ: SUS303ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ЕЛЕКТРОНИКА视频 2021-10-19 10:07:40.
 • Најдобра фабричка цена од 1/4'' NPT PIPE PLUG - MaiJin Metal
  Најдобра фабричка цена од 1/4'' NPT PIPE PLUG - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Best 1/4'' NPT PIPE PLUG Фабричка цена - Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.НАСЛОВ: 1/4'' NPT ПРИКЛУЧОК НА ЦЕВКАТАDWG бр MJO-064-0467ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,521 L0,726 инчиМАТЕРИЈАЛ: SS316ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА视频 2021-06-30 14:24:20.Со својата незаменлива побарувачка на пазарот, ќе биде препознаена од клиентите долго време.
 • Трговија на големо со ROUND SPACER со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо со ROUND SPACER со добра цена - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Трговија на големо со КРУГ РАСТАПНИЦА со добра ценаShenzhen Maijin Metal е глобално ориентиран и има воспоставено деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Машинските делови се широко користени во различни индустрии, особено 5G, AI, нови енергетски возила, индустриска автоматизација и така натаму.НАСЛОВ: КРУГ РАЗВОЈDWG бр MJO-088-0201ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,472 L0,513 инчиМАТЕРИЈАЛ: ЧЕЛИКФИНИШ: чист ЦИНК CR3ТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА视频 2021-09-01 10:35:33.Во споредба со стандардните, многу предности на   се прикажани со .
 • MaiJin Метал | Висококвалитетен производител на завртки, добавувачи
  MaiJin Метал | Висококвалитетен производител на завртки, добавувачи
  Дизајниран од ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. е естетски попривлечен од другите вообичаени производители на завртки.
 • Најдобра улична светилка АЛУМИНИУМСКИ ДЕЛОВИ Фабричка цена - MaiJin Metal
  Најдобра улична светилка АЛУМИНИУМСКИ ДЕЛОВИ Фабричка цена - MaiJin Metal
  Се предвидува ексклузивна употреба на висококвалитетни материјали во производните процеси на . Овие материјали се прецизно посочени преку директно искуство и избрани меѓу најдобрите и најиновативните на пазарот.Обично има многу видови опционални материјали за производство на светилки и лампиони, како што се алуминиум (леење алуминиум, легиран алуминиум, профилен алуминиум, алуминиум за фалсификување итн.), бакар, нерѓосувачки челик, ладно железо за шини, уметност од дрво, акрилен PMMA , компјутер, ABS, стакло, смола, пластика, мермер, итн., може да се користи за да се направи главниот материјал или транспарентен материјал на светилки и фенери. Површинскиот третман е исто така галванизација, оксидација, прскање, електрична енергија и многу други начини.видео 2022-03-05 9:50:33.
 • Прилагодени HEX HEAD TORX T6 Screw производители од Кина
  Прилагодени HEX HEAD TORX T6 Screw производители од Кина
  MaiJin Metal прилагодени HEX HEAD TORX T6 Screw производители од Кина, ISO 9001:2015-сертифициранНАСЛОВ: ШВЕСНАТА ГЛАВА TORX T6 заврткаDWG бр. MJO-002-0127ГОЛЕМИНА: HEX0,237 L0,719 инчиМАТЕРИЈАЛ: ЧЕЛИКФИНИШТА: ПОЛОЖЕНА со цинк никелТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА视频 2021-09-29 11:01:57.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English 简体中文 简体中文 dansk dansk العربية العربية italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Nederlands Nederlands русский русский Español Español Português Português français français Deutsch Deutsch Tiếng Việt Tiếng Việt ภาษาไทย ภาษาไทย svenska svenska Српски Српски हिन्दी हिन्दी Română Română Bosanski Bosanski اردو اردو עִברִית עִברִית Polski Polski বাংলা বাংলা bahasa Indonesia bahasa Indonesia Pilipino Pilipino Македонски Македонски Gaeilgenah Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски