Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

прилагодени мелени делови

Од основањето, се фокусираше на обезбедување на клиентите со најдобрите производи. Нашите професионални вработени се посветени на задоволување на барањата на клиентите потпирајќи се на најнапредната опрема и техники. Освен тоа, формиравме сервисен оддел кој е главно одговорен да им понуди на клиентите брза и ефикасна услуга за клиентите. Ние сме секогаш тука да ги претвориме вашите идеи во реалност. Сакате да дознаете повеќе информации за нашиот нов производ прилагодено мелени делови или за нашата компанија, добредојдовте да не контактирате во секој момент.
Со комплетни линии за производство на бланширани делови и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашите сопствени мелени делови, јавете ни се директно.
Како компанија управувана, MaiJin Metal редовно развива производи на наша основа, од кои едниот се бланширани делови по нарачка. Тоа е најновиот производ и обврзан да донесе придобивки за клиентите.
 • Приспособени СЕТ ЈАКИ ТЈУНЕРИ за ГИТАРА 90° ТОЧКИ Производители од Кина
  Приспособени СЕТ ЈАКИ ТЈУНЕРИ за ГИТАРА 90° ТОЧКИ Производители од Кина
  MaiJin Metal прилагоден КОМПЈАТ ЗА ГИТАРА 90° ТОЧКИ Производители од Кина, 24-часовно време на одговорНАСЛОВ: СЕТ ТЈУНЕР ЗА ГИТАРА ЗА ЈАКА 90° ТОЧКИDWG бр MJO-088-0218ГОЛЕМИНА: Dia0,372 L0,338 INCHМАТЕРИЈАЛ: МЕСИНЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ГИТАРА视频 2021-06-30 14:02:42.
 • Кинески производители на HEX NUT - MaiJin Metal
  Кинески производители на HEX NUT - MaiJin Metal
  Shenzhen Maijin Metal е глобално ориентиран и има воспоставено деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Машинските делови се широко користени во различни индустрии, особено 5G, AI, нови енергетски возила, индустриска автоматизација и така натаму.НАСЛОВ: HEX HEXDWG бр. MJL-036-0101ГОЛЕМИНА: HEX1,486 L1,121 ИНЧМАТЕРИЈАЛ: SUS304ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА ЗА ЛАДЕЊЕ视频 2021-10-29 10:32:39.
 • Вовед во BREAK-AWAY BOLT MaiJin Metal
  Вовед во BREAK-AWAY BOLT MaiJin Metal
  ПРЕКЛУЧЕН БОЛТ MaiJin Метал, Ставете го квалитетот на почетокот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот.НАСЛОВ: БОЛТ ЗА ОКЛУЧУВАЊЕDWG бр MJO-088-0220ГОЛЕМИНА: Dia0,625 L3,638МАТЕРИЈАЛ: СИЛИКУН БРОНЗАЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА视频 2021-07-13 9:55:58.
 • Прилагодени производители на TORQUE NUT од Кина | Метал MaiJin
  Прилагодени производители на TORQUE NUT од Кина | Метал MaiJin
  TORQUE NUT  во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Спецификациите на TORQUE NUT може да се приспособат според вашите потреби.ВИДЕО 2022-07-19 10:14:02.
 • Трговија на големо STANDOFF M2.5 со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо STANDOFF M2.5 со добра цена - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Трговија на големо STANDOFF M2.5 со добра цена - Направивме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти.НАСЛОВ: СТАНДОФ М2.5DWG бр. MJO-056-0004ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,216 L0,346 инчиМАТЕРИЈАЛ: ЧЕЛИКФИНИШ: СИН ЦИНК CR3ТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ПХБ ПЛОКА视频 2021-08-03 10:36:56. е развиен во нашиот напор да обезбедиме највисоко ниво на квалитет.
 • Прилагодени производители на M8 PILLAR од Кина | MaiJin Метал
  Прилагодени производители на M8 PILLAR од Кина | MaiJin Метал
  M8 PILLAR  во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Спецификациите на M8 PILLAR може да се приспособат според вашите потреби.Производот, достапен во прилично конкурентна цена, е широко користен на пазарот.ВИДЕО 2022-06-10 9:31:43.
 • ТУНЕР ЗА ЖЕНСКИ ГИТАРСКИ ПРИЛАГОДУВАЊЕ на големо со добра цена - MaiJin Metal
  ТУНЕР ЗА ЖЕНСКИ ГИТАРСКИ ПРИЛАГОДУВАЊЕ на големо со добра цена - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Трговија на големо со ЖЕНСКИ ГИТАРА АДЈУСТЕР со добра цена, услуги OEM/ODMНАСЛОВ: ПРИСТАВУВАЊЕ НА ЖЕНСКИ ТУНЕР НА ГИТАРАDWG бр MJO-088-0216ГОЛЕМИНА: Dia0,627 L1,001 ИНЧМАТЕРИЈАЛ: SUS303ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ГИТАРА视频 2021-06-30 14:17:06. е потврдено дека исполнува различни барања за квалитет. Тестирано е да работи правилно под различни услови, дури и во тешки услови.
 • Најдобар TORX DRIVE, САМОПРЕВРАТ ЗА ПЛАСТИЧКА компанија - MaiJin Metal
  Најдобар TORX DRIVE, САМОПРЕВРАТ ЗА ПЛАСТИЧКА компанија - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Best TORX DRIVE, САМОВРТУВАЧКИ ЗАВРАТ ЗА ПЛАСТИЧКА КомпанијаShenzhen Maijin Metal е глобално ориентиран и има воспоставено деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Машинските делови се широко користени во различни индустрии, особено 5G, AI, нови енергетски возила, индустриска автоматизација и така натаму.НАСЛОВ: TORX DRIVE, САМОНАВРТУВАЧКИ ЗАВРТ ЗА ПЛАСТИКАDWG бр. MJO-133-001ГОЛЕМИНА: дијаметар 0,219 L0,437 инчиМАТЕРИЈАЛ: SUS304ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ПРИКРЖУВАЧИ视频 2021-09-01 10:30:37.
 • MaiJin Метал | најдобар ќор-сокак
  MaiJin Метал | најдобар ќор-сокак
  Нашиот најдобар ќор-сокак ужива подолг животен век од другите слични производи за неговиот материјал.
 • Најдобар добавувач на делови за вртење со Cnc 10
  Најдобар добавувач на делови за вртење со Cnc 10
  Cnc делови за вртење/ cnc-обработен дел/ cnc-машински додатоци/ cnc-машински компоненти/ cnc-машински услугинестандардни делови за вртење / прилагодени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-Не'рѓосувачки челик/ SUS416Третман: ПАСИВИРАНГолемина: 0,72" Dia x 1,45"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина. Главни производи Добавувач на Best Cnc Turning Parts 10Овој производ има поминато низа меѓународни системи за обезбедување квалитет и безбедносни сертификати.Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Опера Шенжен Мајџин метал е глобално ориентиран и има воспоставен деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Деловите за обработка се широко користени во различни индустрии, особено во 5G, AI, возила со нова енергија, индустриска автоматизација и така натаму. Храброст за предизвикување Многу фабрики не сакаат да произведуваат некој тежок материјал како SUS 316, титаниум, чисто железо, легиран челик, но ние многу се заинтересиравме за тоа и завршивме многу од овие делови. Во исто време, ние сме исто така многу среќни што ги прифаќаме тие делови со тежина и висока прецизност, секој предизвик ќе не однесе да добиеме повеќе обилни искуства за обработка. Ставете го квалитетот на почетокот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот. Каков тип на делови произведува MaiJin Metal сервисот? Кои услуги ги нудите? Ние произведуваме метални и пластични делови по мерка од шипки или цевки до највисоките стандарди за квалитет и прецизност. Обезбедуваме CNC швајцарска обработка, CNC вртење и глодање и два вида мелење без центар.Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.Која е разликата помеѓу струг, машина за шрафови, центар за стегање и CNC струг? Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски