Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

cnc прототипирање

MaiJin Metal работи со цел да стане професионално и добро познато претпријатие. Имаме силен тим за истражување и развој кој го поддржува нашиот континуиран развој на нови производи, како што е прототипот на cnc. Посветуваме големо внимание на услугите на клиентите, па затоа поставивме сервисен центар. Секој персонал кој работи во центарот е многу одговорен на барањата на клиентите и може да го следи статусот на нарачката во секое време. Нашиот вечен принцип е да им обезбедиме на клиентите исплатливи и висококвалитетни производи и да создаваме вредности за клиентите. Ние би сакале да соработуваме со клиенти низ целиот свет. Контактирајте не за да добиете повеќе детали.
Со комплетни производствени линии за прототипирање cnc и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашиот Cnc прототип, јавете ни се директно.
Како компанија управувана, MaiJin Metal редовно развива производи самостојно, од кои едната е прототипирање на cnc. Тоа е најновиот производ и обврзан да донесе придобивки за клиентите.
 • Трговија на големо ОПТИЧКИ КУЌИЧКИ со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо ОПТИЧКИ КУЌИЧКИ со добра цена - MaiJin Metal
  НАСЛОВ: КУЌИШТЕ НА ОПТИКАТАDWG бр. MJO-137-0002ГОЛЕМИНА: DIA 0,994  L2,768 инчиМАТЕРИЈАЛ: AL6061ФИНИШ: БЕЗ ЕЛЕКТРОЛЕН НИКЕЛТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПТИКАТрговија на големо со ОПТИЧКИ КОМПЈЕ со добра цена - MaiJin Metal,Работи од 2006 г.
 • Најдобар добавувач на делови за вртење со Cnc 10
  Најдобар добавувач на делови за вртење со Cnc 10
  Cnc делови за вртење/ cnc-обработен дел/ cnc-машински додатоци/ cnc-машински компоненти/ cnc-машински услугинестандардни делови за вртење / прилагодени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-Не'рѓосувачки челик/ SUS416Третман: ПАСИВИРАНГолемина: 0,72" Dia x 1,45"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина. Главни производи Добавувач на Best Cnc Turning Parts 10Овој производ има поминато низа меѓународни системи за обезбедување квалитет и безбедносни сертификати.Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Опера Шенжен Мајџин метал е глобално ориентиран и има воспоставен деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Деловите за обработка се широко користени во различни индустрии, особено во 5G, AI, возила со нова енергија, индустриска автоматизација и така натаму. Храброст за предизвикување Многу фабрики не сакаат да произведуваат некој тежок материјал како SUS 316, титаниум, чисто железо, легиран челик, но ние многу се заинтересиравме за тоа и завршивме многу од овие делови. Во исто време, ние сме исто така многу среќни што ги прифаќаме тие делови со тежина и висока прецизност, секој предизвик ќе не однесе да добиеме повеќе обилни искуства за обработка. Ставете го квалитетот на почетокот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот. Каков тип на делови произведува MaiJin Metal сервисот? Кои услуги ги нудите? Ние произведуваме метални и пластични делови по мерка од шипки или цевки до највисоките стандарди за квалитет и прецизност. Обезбедуваме CNC швајцарска обработка, CNC вртење и глодање и два вида мелење без центар.Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.Која е разликата помеѓу струг, машина за шрафови, центар за стегање и CNC струг? Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.
 • Прилагодени производители со навој OD14 x 14MM од Кина | MaiJin Метал
  Прилагодени производители со навој OD14 x 14MM од Кина | MaiJin Метал
  ПРАЧКА СО НАВОДИ OD14 x 14MM  во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува. Спецификациите на THREADED ROD OD14 x 14MM може да се приспособат според вашите потреби.Целокупниот квалитет на овој производ е обезбеден од нашиот професионален тим за КК.ВИДЕО 2022-06-10 9:36:33.
 • прилагодена прачка со навој | Метал MaiJin
  прилагодена прачка со навој | Метал MaiJin
  Процесот на производство на MaiJin Metal е високо механизиран следејќи ги меѓународните стандарди.
 • Висококвалитетен K2 CORE вретено на големо - ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd.
  Висококвалитетен K2 CORE вретено на големо - ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd.
  MaiJin Metal Висококвалитетен K2 CORE вретено на големо - ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd., Храброст да се предизвика Многу фабрики не сакаат да произведуваат некој тежок материјал како SUS 316, титаниум, чисто железо, легиран челик, но многу се заинтересиравме во тоа и имаат завршено многу од овие делови. Во исто време, ние сме исто така многу среќни што ги прифаќаме тие делови со тежина и висока прецизност, секој предизвик ќе не однесе да добиеме повеќе обилни искуства за обработка.НАСЛОВ: ВРЕТЕНО НА К2 ЈАДРИDWG бр MJO-088-0047ГОЛЕМИНА: Dia0,305 L0,971МАТЕРИЈАЛ: ЧЕЛИКФИНИШ: НИКЕЛТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН:АПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: БРАВА视频 2021-06-22 10:58:53.Производот е успешен во добивањето на задоволството на клиентите и има широка перспектива за примена на пазарот.
 • Компанија за прилагодени сврзувачки елементи со висок квалитет | MaiJin Метал
  Компанија за прилагодени сврзувачки елементи со висок квалитет | MaiJin Метал
  Се произведува според строги стандарди за контрола на квалитетот со нашите најсовремени капацитети.
 • MaiJin Метал | нарачани завртки
  MaiJin Метал | нарачани завртки
  Квалитетот и доверливоста се основните карактеристики на производот.
 • MaiJin Метал | cnc обработка глодање делови за вртење
  MaiJin Метал | cnc обработка глодање делови за вртење
  ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. нагласува на обука за квалификации и научен менаџмент одвнатре.
 • cnc обработувачки делови за вртење по цени на големо | MaiJin Метал
  cnc обработувачки делови за вртење по цени на големо | MaiJin Метал
  Ако имате било каков проблем во врска со вртечките делови за обработка на cnc, ве молиме слободно контактирајте го нашиот професионален сервисен тим.
 • MaiJin Метал | Фабричка цена за изнајмување m8 орев
  MaiJin Метал | Фабричка цена за изнајмување m8 орев
  Практиката покажува дека овој производ има широка иднина за примена.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски