Maijin е специјализиран за сите различни ЦПУ делови за обработка и ЦПУ делови за мелење, како и за нестандардни сврзувачки елементи.

Јазик

Производител на метални делови од cnc

MaiJin Metal формираше тим кој главно се занимава со развој на производи. Благодарение на нивните напори, ние успешно го развивме производителот на метални делови од cnc и планиравме да го продадеме на прекуокеанските пазари.
Со комплетни производствени линии за производство на метални делови cnc и искусни вработени, може самостојно да ги дизајнира, развива, произведува и тестира сите производи на ефикасен начин. Во текот на целиот процес, нашите професионалци за КК ќе го надгледуваат секој процес за да обезбедат квалитет на производот. Покрај тоа, нашата испорака е навремена и може да ги задоволи потребите на секој клиент. Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашиот производител на метални делови од cnc, јавете ни се директно.
MaiJin Metal редовно се фокусира на развој на производи, од кои најновиот е производителот на метални делови од cnc. Тоа е најновата серија на нашата компанија и се очекува да ве изненади.
 • Прилагодено cnc метални делови производител од производителот Производител | MaiJin Метал
  Прилагодено cnc метални делови производител од производителот Производител | MaiJin Метал
  Се тестира пред испорака за да се обезбеди 100% право на квалитет.
 • Професионални Cnc Вртење делови 16 производители
  Професионални Cnc Вртење делови 16 производители
  CNC делови за вртење / cnc обработен дел / CNC машински додатоци / CNC компоненти за обработка / услуги за обработка на cncнестандардни делови за вртење / сопствени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-месинг / C3602Третман: ПрироденГолемина: 0,4" Dia x 0,32"LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Професионални делови за вртење со Cnc 16 производители.Нашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Работи од 2006 година ShenZhen MaiJin Metal Works Co., Ltd. беше за Над 13 години изработка на делови Создадовме добра репутација за квалитет, услуга и доверливост. Со високо обучени наши луѓе за продажба, искусни технички инженери за продажба и системи за управување со фокусирање на клиентите, постигнавме стабилен продажен рекорд во првите редови на нашата индустрија во обезбедување производи и услуги со висок квалитет за нашите клиенти. Храброст за предизвикување Многу фабрики не сакаат да произведуваат некој тежок материјал како SUS 316, титаниум, чисто железо, легиран челик, но ние многу се заинтересиравме за тоа и завршивме многу од овие делови. Во исто време, ние сме исто така многу среќни што ги прифаќаме тие делови со тежина и висока прецизност, секој предизвик ќе не однесе да добиеме повеќе обилни искуства за обработка. Каков тип на делови произведува MaiJin Metal сервисот? Кои услуги ги нудите?Ние произведуваме метални и пластични делови по мерка од шипки или цевки до највисоките стандарди за квалитет и прецизност. Обезбедуваме CNC швајцарска обработка, CNC вртење и глодање и два вида мелење без центар.Која е разликата помеѓу струг, машина за шрафови, центар за стегање и CNC струг?Во својата наједноставна форма, струг е машина која може да прави свртени делови од шипки, но нема способност за глодање. Машините за завртки, центрите за вртење и CNC струговите се стругови кои имаат способност да вртат и мелат делови. Центрите за вртење и швајцарските стругови обично можат да направат покомплицирани делови од машините за завртување и се подобро прилагодени за делови со тесни инженерски толеранции. Швајцарските стругови обично се подобри за мали, тенки и долги делови од машините за завртки и центрите за вртење.Што можам да очекувам кога работам со MaiJin Metal услугата?Можете да го очекувате она што го очекуваат сите наши клиенти: квалитетни делови, навремена испорака и исклучителна услуга за клиентите. Го сакаме она што го работиме и мислиме дека тоа покажува!
 • Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin Metal
  Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin Metal
  Cnc делови за вртење / CNC машински дел / Cnc машински додатоци / CNC компоненти за обработка / услуги за обработка на CNCнестандардни делови за вртење / сопствени делови за вртење / OEM делови за вртењеМатеријал-месинг / C3604Третман: ПрироденГолемина: 0,4" Hex x 1,3" LMaiJin Metal во канцеларија Додадете: 10F, 9 градежен блок Б, научен и технолошки парк Бао Ненг, бр. 1 Кинг Ксијанг Rd, округ Лонг Хуа, градот Шен Жен, Кина. Додај фабрика: бр.5 Источна порта, индустриски парк Веи Хуа, улица Ксијанг Хао, село Тај Сонг, град Кинг Кси, град Донг Гуан, Кина.Главни производи Најдобри делови за вртење со Cnc 17 FactoryPrice-MaiJin MetalНашите производи се извори од BMW, Ford и Bosch OEM/ODM услуги | 24-часовно време на одговор | Сертифициран со ISO 9001:2015 Опера Над 13 години изработка на делови, на прво место, сертифициран со ISO 9001:2015. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот. Кои индустрии ги опслужувате?Ние сме вклучени во речиси секоја индустрија што може да се замисли. Ние опслужуваме 5G, AI, воздушната, енергијата, медицинската, стоматолошката и многу други.Можеш ли да ми помогнеш да го изградам мојот дел? Да ние можеме. Можеме да понудиме некои насоки со Дизајн за производност (DFM). Со DFM, можеме да предложиме начини како да го оптимизирате дизајнот за да ги намалите трошоците додека ја задржуваме функционалноста.Кој е најмалиот дел што можете да го направите? Кој е најголемиот дел што можете да го направите?Краткиот одговор е „зависи“. Работи како што се вашите потреби, сложеноста на делот, типот на производство и многу други фактори се во игра. Општо земено, можеме да обработуваме делови со помали надворешни дијаметри (ODs) од 2mm (0,080”) и главни ODs големи до 200mm (8”). Ако барате помош за одредување на тие фактори, ве охрабруваме да го контактирате нашиот технички персонал за продажба на почетокот на циклусот на дизајнирање за да можеме да го прегледаме вашиот дел и да обезбедиме увид и помош.
 • Производител на превртени делови на топла продажба на попуст | MaiJin Метал
  Производител на превртени делови на топла продажба на попуст | MaiJin Метал
  MaiJin Metal е дизајниран и произведен во согласност со сродните стандарди.
 • Кина KP120 SS STUD производители - MaiJin Metal
  Кина KP120 SS STUD производители - MaiJin Metal
  НАСЛОВ: Завртка за монтирање на релеDWG бр. MJO-004-0469ГОЛЕМИНА: Dia0,19 L2,45 INCHМАТЕРИЈАЛ: SUS304ЗАВРШИ: ПАСИВИРАЈАПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ВОЗДУШЕН КОМПРЕСОРMaiJin Metal Кина производители на KP120 SS STUD - MaiJin Metal, храброст да се предизвикаат Многу фабрики не сакаат да произведуваат некој тежок материјал како SUS 316, титаниум, чисто железо, легиран челик, но ние многу се заинтересиравме за тоа и завршивме многу од овие Делови. Во исто време, ние сме исто така многу среќни што ги прифаќаме тие делови со тежина и висока прецизност, секој предизвик ќе не однесе да добиеме повеќе обилни искуства за обработка.
 • Кинески производители на NUT - MaiJin Metal
  Кинески производители на NUT - MaiJin Metal
  Кинески производители на NUT - MaiJin Metal, на прво место на квалитетот. Се движиме кон совршен квалитет, акумулирајќи го секое мало подобрување. Ова е нашето кинеско потекло и нашата цел да веруваме дека квалитетот е на прво место. Да продолжиме да го подобруваме квалитетот во исто време за да ја оптимизираме технологијата на обработка за да ги направиме нашите производи да бидат поконкурентни на пазарот.НАСЛОВ: ОревDWG бр MJO-091-0037ГОЛЕМИНА: Dia0,511 T0,166 ИНЧМАТЕРИЈАЛ: SUS303ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈА视频 29-11-2021 10:16:51. има големи производствени погони, модерна производствена опрема, интелигентни производни линии, високи дизајнери и инженери. Освен тоа, имаме воспоставено научни и стандардизирани процеси на производство и професионален и ригорозен систем за обезбедување квалитет. Нашата производна сила е едногласно препознаена во индустријата. Нашиот   има стабилни перформанси и одличен квалитет.
 • квалитетни cnc свртени делови производител сопственик | MaiJin Метал
  квалитетни cnc свртени делови производител сопственик | MaiJin Метал
  Нашиот производител на делови за превртување на CNC има добра репутација и удел на пазарот на некои странски пазари.
 • Прилагодени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина
  Прилагодени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина
  Материјал-алуминиумТретман: анодизиранГолемина: 3,8" L x 3,4" Ш x 0,5" ВMaiJin метал приспособени CNC делови за глодање Големина: 3,8"L x 3,4"Ш x 0,5"H производители од Кина, сертифицирани со ISO 9001:2015
 • Прилагодени врати за батерии - производители од Кина | MaiJin Метал
  Прилагодени врати за батерии - производители од Кина | MaiJin Метал
  ВРАТА ЗА БАТЕРИЈА-  во споредба со слични производи на пазарот, има неспоредливи извонредни предности во однос на перформансите, квалитетот, изгледот итн., и ужива добра репутација на пазарот. MaiJin Metal ги сумира дефектите на минатите производи и континуирано ги подобрува . Спецификациите на BATTERY DOR- може да се прилагодат според вашите потреби.ВИДЕО 2022-08-12 9:31:59..
 • Трговија на големо со шрафови со рамен глава со добра цена - MaiJin Metal
  Трговија на големо со шрафови со рамен глава со добра цена - MaiJin Metal
  MaiJin Metal Трговија на големо со завртка со рамна глава со дупчиња со добра цена - MaiJin Metal, силен инженерски и технички тим се посветени на      на технологијата и истражувањето и развојот што се не што има. Р&D помага при реализација на тешки производи и оптимизација на прицврстувачките уреди за  да се подобри ефикасноста на производството на масовните производи, значително намалувајќи ги производните трошоци и овозможувајќи им на купувачите да добијат повеќе скапи производи.НАСЛОВ: ЗАВРТУВАЧ ЗА МАШИНА РАМНА ГЛАВА со дупчињаDWG бр. MJL-036-0035ГОЛЕМИНА: Dia0,289 L0,398 INCHМАТЕРИЈАЛ: C27000ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ГЕХЦ视频 2021-08-24 10:00:45.SHEN ZHEN MAIJIN METAL прави напори да даде пример како доверливо претпријатие.
 • квалитетно прилагодено ЦНЦ мелени делови продавач | MaiJin Метал
  квалитетно прилагодено ЦНЦ мелени делови продавач | MaiJin Метал
  Можевме да испорачаме производи на клиентска страна преку нашите ефикасни транспортни капацитети во предвидениот рок.
 • Кинески производители на HEX NUT - MaiJin Metal
  Кинески производители на HEX NUT - MaiJin Metal
  Shenzhen Maijin Metal е глобално ориентиран и има воспоставено деловни контакти со претпријатија во повеќе од 30 земји. Малите делови имаат голема употреба. Машинските делови се широко користени во различни индустрии, особено 5G, AI, нови енергетски возила, индустриска автоматизација и така натаму.НАСЛОВ: HEX HEXDWG бр. MJL-036-0101ГОЛЕМИНА: HEX1,486 L1,121 ИНЧМАТЕРИЈАЛ: SUS304ЗАВРШИ: НИКОЈТОПЛИНСКИ ТРЕТМАН: НЕМААПЛИКАЦИСКА ИНДУСТРИЈА: ОПРЕМА ЗА ЛАДЕЊЕ视频 2021-10-29 10:32:39.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
Тековен јазик:Македонски