VR

Развојот и иднината на 5G

Со развојот и популаризацијата на 5G, тој ќе се провлекува низ животите на луѓето во иднина. MaiJin Metal ќе се соочи со овој предизвик со нов став и ќе се стреми да стане еден од најдоверливите добавувачи за луѓето да се развиваат заедно со 5G и да учествуваат во него.Што можеме да направиме?

Целосен систем на базна станица 5G се состои од BBU, RRU и антена. Можеме да ги направиме потпорните структурни компоненти и RRU обвивката на базната станица 5G, како и обвивката на рутерот 5G и металната заграда и обвивката на антената. Ние работиме многу тесно со тимовите за дизајн и набавки на нашите клиенти во текот на секој проект за да обезбедиме испорака на квалитетни компоненти според распоред на кој можат да сметаат. Ние, исто така, го следиме нашиот рационализиран производствен процес за да се увериме дека вистинските луѓе се на место од примање нарачки до испорака.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски