VR

Прецизна обработка за масло& Гасна индустрија

Во индустријата за нафта и гас, компонентите најчесто се подложени на тешки работни и еколошки услови. Како резултат на тоа, тие мора да бидат дизајнирани и конструирани за издржливост и доверливост за да се осигури дека можат да издржат употреба во операциите на индустријата.


Важноста на прецизната обработка во маслото& Гасна индустрија

Операциите во нафтената и гасната индустрија често вклучуваат потенцијално опасни соединенија и услови, како што се силни хемикалии и високи притисоци. Поради овие причини, компонентите што се користат во опремата за нафта и гас се изградени според строги спецификации и стандарди. Најмалата варијација во формата или големината може да предизвика проблеми со перформансите, што, пак, може да доведе до небезбедни ситуации. Затоа многу делови и производи се направени со прецизна обработка.

Прецизната обработка е субтрактивен производствен процес. Користи компјутерски водени машини и алатки за сечење, кои гарантираат дека компонентите се направени според точната големина, форма и упатства за толеранција обезбедени од клиентот. Професионалците во индустријата можат да се потпрат на прецизно обработените компоненти за да се вклопат и да работат како што е планирано.


Видови компоненти обработени за апликации за нафта и гас

 • 1.Активирање на компоненти на системот

 • 2.Чуруси

 • 3.Конектори

 • 4. Прицврстувачи

 • 5. Хидраулични компоненти

 • 6. Иглички

 • 7. Компоненти на системот за пумпа

 • 8. Системи за заптивање

 • 9. Шахти

 • 10. Дистанци

 • 11. Изворови

 • 12. Вакуумски бариери

 • 13. Компоненти на вентилот

 • 14. Подлошки


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски