VR

Прецизна машинска обработка за медицинската индустрија

Во MaiJin Metal, обезбедувавме висококвалитетни услуги за обработка повеќе од 16 години. Ова искуство, комбинирано со нашата широка палета на CNC машинска опрема, ни овозможува да обезбедиме висококвалитетни прецизни машински делови и производи на клиентите во широк спектар на индустрии. Еден од главните пазари што ги опслужуваме е медицинската индустрија.


Ние произведуваме широк избор на прецизно обработени делови и производи за различна опрема и уреди во медицинската индустрија, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на следново:

1. Медицински пумпи. Медицинските пумпи се користат во различни процеси на грижа за пациентите, како што се доставување лекови или вадење течности.

2. Стоматолошки алатки/инструменти. Стоматолошките алатки и инструменти вклучуваат огледала за уста, форцепс, сонди и многу повеќе.

3. Ортопедски помагала. Ортопедските помагала се опрема што се користи за спречување или лекување на мускулно-скелетни деформитети и повреди, како што се расцепи и протетика.

4. Дијагностичка опрема. Ние правиме компоненти за разновидна дијагностичка опрема, вклучително и за ортопедски, гинеколошки, хематолошки, онколошки и други медицински апликации. На пример, произведуваме делови за маса за МРИ и КТ скенери и аноди за системи за рендген.


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
简体中文
dansk
العربية
italiano
日本語
한국어
Nederlands
русский
Español
Português
français
Deutsch
Tiếng Việt
ภาษาไทย
svenska
Српски
हिन्दी
Română
Bosanski
اردو
עִברִית
Polski
বাংলা
bahasa Indonesia
Pilipino
Македонски
Gaeilgenah
български
Türkçe
Magyar
čeština
Українська
ਪੰਜਾਬੀ
Тековен јазик:Македонски